הדברת פשפש המיטה

הוא בצבע חום אדמדם, קטן, בלתי נראה כמעט, ומלווה ברעב חסר גבולות לדם. שיטת הפעולה הופכת את ההדברה שלו לפעולה מורכבת שאגב, אחוזי ההצלחה, בכל מקרה, אינם 100%.

אז מיהו פשפש המיטה? מדובר על ייצור זעיר בגודל של כמה מילימטרים בודדים. בדרך כלל הוא תופס טרמפ עליכם או על אנשים שנכנסים לבית ומיד הוא עולה לנוח במיטה שלכם. 

באישון לילה, כאשר רק קול הנשימות הקצובות שלכם נשמע בחלל, הוא מתעורר, שותה קפה ויוצא לעבודה, לעקוץ.

למה כל כך קשה להדביר אותו? מה הנזק שהוא גורם? ואיך תגדילו את סיכויי ההצלחה של ההדברה? אספנו עבורכם כמה טיפים מהניסיון שלנו.

פשפש המיטה – קווים לדמותו:

כמו שאמרנו, הפשפש יוצא ממקום מחבואו בלילה, עוקץ מספר עקיצות, בדרך כלל קרובות זו לזו, וחוזר למחבוא שלו במזרון של המיטה. כך עד הלילה הבא וחוזר חלילה. 

הקושי להדביר אותו זה משום שהוא די נייד. ברגע שהוא חש סכנה הוא בקלות יעבור לארון. כמו כן, הוא עמיד בפני הרבה חומרים וגם אם תכניסו אותו לכוס תה רותחת לא בטוח שהוא ימות. הוא שורד בחום של עד 60 מעלות. 

העקיצות שלו מכאיבות ועלולות להעיר כל אחד מהשינה. בפרט כאשר הוא חוזר לילה אחר לילה וממלא את הגוף בגבשושיות אדומות ומגרדות. 

או השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם

נגן וידאו

אז איך מדבירים אותו?

כדי להדביר את הפשפש יש צורך בכמה פעולות. לא מספיק רק חומר הדברה. ראשית, שואבים את המזרונים של המיטות באותו חדר בשואב אבק עוצמתי. 

אחרי השאיבה, משתמשים בקיטור בעוצמה גבוהה כדי לנסות להרוג את הפשפש על ידי החום. הקיטור צריך לספק חום של למעלה מ- 60 מעלות כדי שאם הפשפש שם הוא אכן ימות.  

השלב השלישי הוא לכבס את כל הבגדים שיש לכם, שוב, בטמפרטורה של למעלה מ-60 מעלות. זאת כדי לוודא שהפשפש ימות בכל מקרה, אם הוא נמצא בבגדים. 

לסיכום וסיום, אי אפשר להבטיח 100% הצלחה כשמדובר על פשפש המיטה. אולם התהליך בין שלושת השלבים הזה, ימקסם את המאמצים שלכם לסלק את המטרד מחדר השינה שלכם.

מאמרים

הדברה ביולוגית: מחסלת ושמה תנשמת

רוצים להיפטר מחולדות, עכברים ומזיקים אחרים? תשכחו מהדברה כימית. הדבר הבא בתחום הוא הדברה ביולוגית׃ באמצעות תנשמות. זואולוג: "התנשמת היא מכונת ציד, שמסוגלת לאכול בלילה אחד 10 חולדות". אגרונום עיריית

לפרטים

מדריך: כך נעשה הדברה בבית

מי רשאי להדביר ואיך ניתן לבדוק זאת? מהם הסיכונים הכרוכים בהדברה? האם היא פוגעת בסביבה? מהם המחירים הסבירים? לכבוד הקיץ שבפתח ריכז צוות מידרג מידע שעשוי לסייע למי שמבקש להיפטר

לפרטים