הדברה ידידותית לסביבה

המודעות לשימוש המסוכן בחומרי ההדברה, גרמה לחברות לייצר פתרונות אחרים. כיום זה נקרא הדברה ירוקה. מדובר על הדברה בשיטות אחרות משימוש ברעל. 

גם כאשר משתמשים ברעל מסוים, המרכיבים שלו הם טבעיים ולא מזיקים לבני אדם. 

מה היתרונות בהדברה ירוקה והאם זה יעיל כמו ההדברה הרגילה? כל הפרטים בשורות הבאות.

מה זה הדברה ירוקה?

זוהי הדברה שלא עושה שימוש ברעלים שעלולים להזיק לבני אדם. למשל, חומרי הרעל ששמים לעכברים ומכרסמים, עלולים להזיק לבני אדם. זו הסיבה שהחוק מחייב לתלות מודעת אזהרה במקום ששמו רעל עכברים. 

זה נעשה מסוכן יותר כאשר יש ילדים בבית או תינוק שרק התחיל לזחול. אם הוא מכניס לפה את הרעל, זו עלולה להיות סכנה של ממש. 

בהדברה ירוקה לעומת זאת, יעדיפו להשתמש במלכודות אלקטרוניות או ברעל שאינו מזיק לבני אדם.

הדברה ירוקה נותנת מענה גם לבית וגם לבעלי החיים שנקלעו לבית שלכם. במקום לגרום לעכבר למות בחור שלו ולפעמים, להסריח את כל הבית, יעדיפו מלכודות מתוחכמות שיאפשרו לשחרר אותו בטבע. 

גם כשמשתמשים ברעל עבור ג'וקים מסוגים שונים, אלו חומרים לא רעילים. המאפיינים של החומר הוא בדרך כלל רמת רעילות נמוכה והתפרקות מהירה של החומרים כך שזה לא מזיק כאשר זה בא במגע עם בני אדם.

או השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם

האם זה יעיל כמו הדברה רגילה?

תלוי. אם המדביר מקצועי מספיק ויודע להגיע לכל החורים, הדברה ירוקה תהיה יעילה מאוד. 

בנוסף, חשוב לזכור כי נגד מכרסמים, ישתמשו לפעמים באמצעים אלקטרוניים שמשמיעים רעשים מפחידים למזיקים בתדרים נמוכים. בהדברה כזו היעילות היא באותה מידה כל עוד מקפידים על ניקיון כללי באזור הנגוע במכרסמים. 

אולם במקרים שלא שמו מספיק חומר הדברה או ששמו במקומות הלא נכונים, בגלל שהרעל לא מספיק חזק, זה לא יהיה יעיל. 

לסיכום וסיום, ההדברה הירוקה מנסה לטפל במפגע באופן נקודתי בלי לעשות נזק סביבתי לצמחים ובני אדם. גם כאשר מטפלים במפגע ניתן להתחשב בבעל החיים ולאפשר לו לחיות במקומות המחיה הטבעיים שלו, בטבע.

מאמרים

הדברה ביולוגית: מחסלת ושמה תנשמת

רוצים להיפטר מחולדות, עכברים ומזיקים אחרים? תשכחו מהדברה כימית. הדבר הבא בתחום הוא הדברה ביולוגית׃ באמצעות תנשמות. זואולוג: "התנשמת היא מכונת ציד, שמסוגלת לאכול בלילה אחד 10 חולדות". אגרונום עיריית

לפרטים

מדריך: כך נעשה הדברה בבית

מי רשאי להדביר ואיך ניתן לבדוק זאת? מהם הסיכונים הכרוכים בהדברה? האם היא פוגעת בסביבה? מהם המחירים הסבירים? לכבוד הקיץ שבפתח ריכז צוות מידרג מידע שעשוי לסייע למי שמבקש להיפטר

לפרטים