הדברת ג'וקים / תיקנים

איכס, מקק. מאות ואלפי שנות אנושות לא הספיקו לאדם כדי להתיידד עם ג'וקים וחרקים. 

הופעת ג'וקים בבית, הייתה ועודנה, מגעילה אותנו. אם זה קורה בשעת האוכל, חלק מאיתנו יקומו מהשולחן בתחושת גועל. 

אין כמעט מי שלא נתקל בבית בג'וק מבוהל חוצה את הסלון במהירות. אולם, כשהם מתחילים להופיע בזה אחר זה, אתם מתחילים לחשוד שאולי, אולי הם חושבים שאתם הכתובת הנכונה בשבילם וזה, לגמרי לא מצחיק. 

אז איך מדבירים ג'וקים? תיקנים? ולמה בכלל הם הגיעו דווקא אליכם? הנה מידע שישפוך לכם אור על התעלומה.

מאיפה מגיעים הג'וקים?

כמובן שלא ניתן למנות את סוגי המעופפים, הג'וקים שקיימים ושעלולים להופיע אצלכם בבית. לנו כולם נראים אותו דבר: צבא שלם שמטרתו להגעיל וכמה שיותר. 

אולם חשוב להבין שהג'וקים נמשכים לתנאי מחיה מסוימים. הם אוהבים מקומות חמים וזה אגב הסיבה שבקיץ יש הרבה יותר מעופפים באוויר מאשר בחורף. 

בנוסף, הם צריכים לאכול, ולכן, אם בבית שלכם יש מזג אוויר חמים ואוכל על השולחן בפינת האוכל או על השיש, זה מקום מושלם בשבילם. 

המעופפים מבניהם משתמשים בכנפיים כדי לאתר מקומות כאלו. אולם גם הג'וקים שלא מעופפים יודעים להיכנס דרך סדקים, צנרת וכדומה.  

כשהם מוצאים מקום אידיאלי, הם מקימים שם קן מיד ומתרבים במהירות. 

או השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם

נגן וידאו

אז איך אפשר להיפטר מהם?

כדי להיפטר מהג'וקים או התיקנים, חשוב למנוע את הסיבה שבגללה הם הגיעו. הקפידו לסגור את כל האוכל שנותר בקופסאות הרמטיות. להשאיר שיש ושולחן נקיים ללא פירורים.

לאחר מכן, קראו למדביר מקצועי שיבצע את הפעולות הנוספות החשובות שהן: 1. לאטום את החורים והסדקים מהם הג'וקים נכנסו. 2. לרסס את המשטחים בבית ואת אותם חורים בחומר הדברה מתאים. 

לרוב חומר ההדברה יהיה חלש יותר מאשר הדברות של מכרסמים או פשפשים, משום שמדובר בג'וקים שמתים כמעט מכל רעל. 

ולסיום, חשוב לציין, שבימות הקיץ החמים לא ניתן למנוע לגמרי את תופעת הג'וקים המעופפים אלא אם כן אתם משתמשים ברשת לחלונות או שהבית שלכם ממוזג מאוד ודי קריר.

מאמרים

הדברה ביולוגית: מחסלת ושמה תנשמת

רוצים להיפטר מחולדות, עכברים ומזיקים אחרים? תשכחו מהדברה כימית. הדבר הבא בתחום הוא הדברה ביולוגית׃ באמצעות תנשמות. זואולוג: "התנשמת היא מכונת ציד, שמסוגלת לאכול בלילה אחד 10 חולדות". אגרונום עיריית

לפרטים

מדריך: כך נעשה הדברה בבית

מי רשאי להדביר ואיך ניתן לבדוק זאת? מהם הסיכונים הכרוכים בהדברה? האם היא פוגעת בסביבה? מהם המחירים הסבירים? לכבוד הקיץ שבפתח ריכז צוות מידרג מידע שעשוי לסייע למי שמבקש להיפטר

לפרטים