הדברת טרמיטים

הטרמיטים הם אמני המסתורין. הם מתחבאים בחול, מתחת לרצפות של הבית. הם יכולים להציץ עליכם מתוך השולחן בזמן שאתם אוכלים, והכי גרוע, מהר ובשקט הם מחסלים כל מה שמכיל עץ בבית שלכם. 

בעולם, ישנם אלפי סוגים של טרמיטים בגדלים וצבעים שונים. בישראל יש קצת יותר מעשרה, אולם, אופי הפעולה שלהם די דומה בכל מקום.  

הם מתרבים במהירות, פועלים בחריצות ומחסלים את כל מה שנקרה בדרכם.

איך הם מגיעים לבתים שלכם הממוקמים במגדלים גבוהים? איזה נזק הם יכולים לגרום? ומה השיטה הכי טובה להיפטר מהם? ערכנו לכם הכרות קצרה עם הטרמיטים המטרידים ואופן הטיפול בהם.

איך הטרמיטים מגיעים לבתים?

המאפיין הכי בולט אצל הטרמיטים זה היכולת שלהם לטפס גם לקומות גבוהות ולבנות שם את דירת חלומותיהם. ממש מתחתיכם. 

זה אמנם נכון שלבתי קרקע יש יותר סיכוי, אולם גם דירות בבניינים גבוהים לא מוגנים. יתרה מזאת, לפעמים, רהיטים שמגיעים מסין מכילים כבר טרמיטים, ככה שאתם בעצמכם מכניסים אותם לבית בלי לדעת ונותנים להם יד חופשית.

או השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם

מה הנזק שהם יכולים לגרום?

הטרמיטים יודעים לפעול בשקט בשקט. בלי ששמים לב הם מתרבים, בונים לעצמם מחילות וחופרים בתוך הרהיטים של הבית. הם אוכלים את העץ מבפנים, ככה שמבחוץ הכול נראה יפה וחדש. רק אם תקישו על העץ, תשמעו רעש חלול המעיד על מחילה של טרמיטים. 

הדרך לזהות אותם היא על ידי נקבים קטנים שמופיעים בחלקים של הרהיט. לפעמים גם תראו נסורת עץ על הרצפה, בלי להבין מה המקור שלה.

אז איך מדבירים טרמיטים?

הטרמיטים נחשבים לזן שקשה להדביר אותו, דווקא בגלל המיקום שלהם. הם נמצאים מתחת לרצפות של הבית ועמוק בתוך הרהיטים. 

השיטה הכי יעילה היא לקדוח עם רובה שמכיל מכלית עם רעל נוזלי או ג'ל. כאשר הרובה מגיע לחלל הוא מזריק את כל החומר הרעיל והורג את הטרמיטים ואת הביצים.

מה שכן, חשוב לזכור שאם הם נמצאים אצלכם לא מעט זמן בבית, יתכן שהם פתחו סניפים ויש להם כמה מוקדי קינון שונים. 

מדביר מקצועי יוכל לאתר את אותם מקומות עבורכם ולהזריק חומר הדברה ככל שצריך.

מאמרים

הדברה ביולוגית: מחסלת ושמה תנשמת

רוצים להיפטר מחולדות, עכברים ומזיקים אחרים? תשכחו מהדברה כימית. הדבר הבא בתחום הוא הדברה ביולוגית׃ באמצעות תנשמות. זואולוג: "התנשמת היא מכונת ציד, שמסוגלת לאכול בלילה אחד 10 חולדות". אגרונום עיריית

לפרטים

מדריך: כך נעשה הדברה בבית

מי רשאי להדביר ואיך ניתן לבדוק זאת? מהם הסיכונים הכרוכים בהדברה? האם היא פוגעת בסביבה? מהם המחירים הסבירים? לכבוד הקיץ שבפתח ריכז צוות מידרג מידע שעשוי לסייע למי שמבקש להיפטר

לפרטים