הדברת פרעושים

על פי רוב, הפרעושים מגיעים לבתים, כשהם רכובים על הכלב או חתול המחמד שלכם. 

מיד כשהם נכנסים, הם עורכים סיור נימוסים עצמאי ומחליטים שזהו, כאן זה המקום האידאלי למחיה.  

כמו הקרציות, הם נטפלים לבעל החיים, מתמקמים בין כפלי הפרווה ומוצצים את הדם שלו בהנאה. 

אבל איך מגיעים לחיית המחמד שלכם? מה הנזק שהם עלולים לגרום? ואיך אפשר להדביר אותם אחת ולתמיד? כל המידע בשורות שלפניכם.

מאיפה מגיעים הפרעושים?

הפרעוש חי בטבע כמו כל בעל חיים אחר. מטבעו, הוא מחפש תמיד דם חם שנמצא בעיקר אצל בעלי חיים עם פרווה. באופן כללי הם אוהבים מקומות חמים, ככה שהפרווה של חית המחמד היא מעולה בשבילם. 

כאשר "החיישן" של הפרעוש קולט בעל חי אטרקטיבי בסביבה, הוא ממהר להצטרף אליו חיש קל, מתמקם עליו בנוחות ומתחיל לאכול.

או השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם

נגן וידאו

ומה הנזק שהם יכולים לגרום?

הפרעושים לא נחשבים כמסוכנים במיוחד עבור בני אדם. הם פשוט לא אוהבים את הדם שלנו, למזלנו, לכן, הסיכון הוא בעיקר לחיית המחמד.

במקרים הקלים ביותר מדובר בגירוד יתר של בעל החיים באזור הפרעוש. זה עלול להחמיר עם התפתחות של אלרגיה, ובמקרים חמורים הכלב עלול להידבק במחלה קשה שפוגעת במערכת העצבים שלו.

אז איך אפשר להדביר אותם ביעילות?

כדי להדביר פרעושים צריך לעשות עבודה משולבת. זה כולל ניקוי מוחלט של הכלב או החתול וסביבת המחיה שלו ומדביר מקצועי שישים חומרי הדברה מתאימים בבית. 

את הניקוי והבדיקה שאין פרעושים בין שערות הפרווה של הכלב, ניתן לבצע בצורות שונות. שאיבה של הפרווה, תספורת שתשאיר את הפרווה קצוצה ותמנע גם פרעושים בעתיד. ניתן גם לעשות חפיפה שמסירה את הפרעושים שכבר עליו. 

מומלץ להשתמש בחומרים ירוקים בפרט כשאתם עושים את הטיפול לכלב. זה בריא יותר עבורו. 

עבודתו של המדביר במקרה של פרעושים, הוא לעשות את "הטיהור הסופי". לשים חומרי הדברה בשטח המחיה של הכלב, במלונה או בצעצועים הייעודיים שלו. כמו כן, פיזור של חומרים ברחבי הבית כדי להרוג גם ביצים וזחלים אם יש. 

ולסיום, שילוב של שני הצעדים האלו ומעקב צמוד אחר הפרווה של הכלב, יבטיח לכם סביבה נקייה.

מאמרים

הדברה ביולוגית: מחסלת ושמה תנשמת

רוצים להיפטר מחולדות, עכברים ומזיקים אחרים? תשכחו מהדברה כימית. הדבר הבא בתחום הוא הדברה ביולוגית׃ באמצעות תנשמות. זואולוג: "התנשמת היא מכונת ציד, שמסוגלת לאכול בלילה אחד 10 חולדות". אגרונום עיריית

לפרטים

מדריך: כך נעשה הדברה בבית

מי רשאי להדביר ואיך ניתן לבדוק זאת? מהם הסיכונים הכרוכים בהדברה? האם היא פוגעת בסביבה? מהם המחירים הסבירים? לכבוד הקיץ שבפתח ריכז צוות מידרג מידע שעשוי לסייע למי שמבקש להיפטר

לפרטים