הדברת קרציות

אם הכלב שלכם חסר מנוחה, מתגרד יותר מידי, כנראה ששולה "הקרצייה", החליטה לצאת לטיול על חשבונו של הכלב. 

הוא מצידו נותן לה פנסיון מלא הכולל מנות דם ללא הגבלה, פרווה נעימה למנוחה ועוד. 

במקרים כאלו, הזמן הטוב ביותר לעשות את ההדברה נגד קרציות, היה אתמול. ככל שהקרצייה תהיה יותר זמן בבית, גדל הסיכוי שהיא תטיל אלפי ביצים בפינות שונות בבית. 

אז איך מזהים את הקרציות? מה הסיכונים שהן עלולות להביא? ואיך נפטרים מהן? כל התשובות בשורות הבאות. 

איך מזהים קרציות?

ההתנהגות האופיינית לקרציות היא, כן, להיות קרצייה. להיצמד ולהציק. הם אוהבים חום, לחות ודם של בעלי חיים. לכן, הם מסתתרים בפרווה, מתמקמים בין כפלי העור במקומות רכים, כמו אחורי האוזן, בין אצבעות הרגליים ומוצצים דם. 

אם אתם רואים שהכלב או החתול, מגרד או חסר מנוחה, כנראה שקרצייה אחת החליטה לעשות עליו "סיבוב" וזה הזמן שלכם להיכנס לתמונה. 

אבל רגע לפני חשוב להבין את הסיכונים שהקרצייה מביאה אתה, לחיית המחמד ולבני המשפחה בבית.

או השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם

נגן וידאו

איזה סיכונים יש בקרצייה?

ישנן כמה סוגים של קרציות. חלקן, נחשבות מסוכנות ממש בגלל שהן מעבירות מחלות קשות כמו קדחת מערות, קדחת בהרות ועוד. 

למרות שברוב המקרים הסיכון הוא בעיקר לחיית המחמד, הקרצייה עלולה לפעמים להתביית גם על אנשים כאשר אין מישהו אטרקטיבי בסביבה. 

אז מה עושים כדי להדביר את הקרצייה?

כדי להדביר את הקרציות ולחנוק אותן למוות יש צורך בעבודה יסודית, כי בלהסתתר, הן אלופות. לכן, בשלב הראשון, מסמנים את כל מקומות התורפה בבית ובחצר, מקומות שחיית המחמד מסתובבת בהן ומדבירים את השטח ביסודיות. 

בשלב השני, מבצעים ריסוס אחיד על כל הבית. הסיבה היא משום שיכול להיות מאוד, שהקרצייה, ראתה שרוצים להרוג אותה, אז היא פשוט הלכה להתיישב על החלון רגל על הרגל ולהנות מיום שיזוף. 

בשביל זה, צריך להדביר את כל המקומות האפשריים כדי להרוג גם את הקרצייה או הקרציות ואת הביצים שלהן. 

חומרי ההדברה אינם עמידים לאורך זמן רב. לכן, תצטרכו להקפיד לבדוק את הכלב בכל פעם שאתם חוזרים מסיבוב בפארק לוודא שאין קרציות חדשות עליו. 

מאמרים

הדברה ביולוגית: מחסלת ושמה תנשמת

רוצים להיפטר מחולדות, עכברים ומזיקים אחרים? תשכחו מהדברה כימית. הדבר הבא בתחום הוא הדברה ביולוגית׃ באמצעות תנשמות. זואולוג: "התנשמת היא מכונת ציד, שמסוגלת לאכול בלילה אחד 10 חולדות". אגרונום עיריית

לפרטים

מדריך: כך נעשה הדברה בבית

מי רשאי להדביר ואיך ניתן לבדוק זאת? מהם הסיכונים הכרוכים בהדברה? האם היא פוגעת בסביבה? מהם המחירים הסבירים? לכבוד הקיץ שבפתח ריכז צוות מידרג מידע שעשוי לסייע למי שמבקש להיפטר

לפרטים