איך להיפטר מהיונים אחת ולתמיד 

אם קול שקשוק כנפיים והמיית יונים נשמעת לאחרונה על הגג שלכם, כנראה שנבחרתם על ידי היונים, כמארחים הוגנים עבורם לתקופה הבאה. זו מחמאה שצריך להתייחס אליה ברצינות. 

אמנם יונים הן סמל לשלום, אבל כשהן מגיעות להתארח, זה לא ממש מרגיש ככה. הריח, המריבות עם הכנפיים ובעיקר הגרגורים הבלתי פוסקים, מטרידים בהחלט. 

אז איך נפטרים מהיונים אחת ולתמיד? רכזנו עבורכם את השיטות היעילות ביותר. 

להיפטר מהיונים אחת ולתמיד זה אפשרי:

זה לא מצחיק, אבל כדי להבריח את היונים, נצטרך רגע להיכנס לראש שלהן ולהבין אותן. 

כשיונים מוצאות מקום קינון, זה הבית שלהן. וכמו בבית, הן מוכנות להגן עליו, להילחם עליו ולחזור אליו בכל מחיר, בדיוק כמו שאנחנו חוזרים תמיד למקום האחד והיחיד, הביתה. 

כדי שהן יעזבו את המקום לצמיתות, הן ורק הן, צריכות להבין שזו הייתה טעות להקים את הבית אצלכם. זה מקום מסוכן, עם נחשים שיטרפו להן את הביצים ודוקרנים לא בטיחותיים. 

האמת היא שיש מספיק שיטות אקזוטיות של אנשים יצירתיים להבריח יונים, אבל בדרך כלל הן גורמות צער בעלי חיים שגובל בהתעללות.

למשל, למרוח דבק חזק על המעקה, ככה שבפעם הבאה הן ידבקו בלי יכולת לזוז, זו התעללות. 

במקום זה, ניתן להשתמש בשיטות יעילות שיגרמו ליונים לאסוף את החפצים (והביצים) ולחפש מקום אחר, בטוח יותר לתמיד.

או השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם

נגן וידאו

איך להיפטר מיונים בלי להתאכזר אליהן:

 • שיטת הדוקרנים. את הדוקרנים מניחים במקום שהיונים מקננות. מומלץ להשתמש בדוקרנים מנירוסטה ולא מפלסטיק כדי שהיונים לא יוכלו לנחות במקום ולשבת שם.

  לאחר זמן קצר, היונים יבינו שהן לא יכולות להמשיך להתגורר שם ויעזבו את המקום. 

 • שיטת הרשת. פרימיטיבי אבל יעיל. מניחים את הרשת במקום הקינון של היונים ומונעים מהן את הגישה לאזור הקן. היונים יינטשו תוך מספר ימים כאשר הן לא יוכלו להיכנס פנימה. 

  אם הפן האסתטי חשוב לכם, כדאי לבחור ברשת שקופה ובלתי נראית. 

 • שיטת בובות העורב והנחש. יעיל באופן זמני וכעזרה ראשונה. אם שמתם לב ליונים שמגיעות ניתן לתלות עורב או נחש, זה מרתיע את היונים לפחות לכמה ימים.

   

  ולסיום, כדי להרחיק יונים לא צריך להרוג או לפצוע אותן. אפשר בהחלט להשתמש בשיטות מעולות שלא מזיקות ליונים כפי שאמרנו למעלה.

מאמרים

הדברה ביולוגית: מחסלת ושמה תנשמת

רוצים להיפטר מחולדות, עכברים ומזיקים אחרים? תשכחו מהדברה כימית. הדבר הבא בתחום הוא הדברה ביולוגית׃ באמצעות תנשמות. זואולוג: "התנשמת היא מכונת ציד, שמסוגלת לאכול בלילה אחד 10 חולדות". אגרונום עיריית

לפרטים

מדריך: כך נעשה הדברה בבית

מי רשאי להדביר ואיך ניתן לבדוק זאת? מהם הסיכונים הכרוכים בהדברה? האם היא פוגעת בסביבה? מהם המחירים הסבירים? לכבוד הקיץ שבפתח ריכז צוות מידרג מידע שעשוי לסייע למי שמבקש להיפטר

לפרטים