הדברה ידידותית לסביבה נגד יתושים

נקבת היתוש, העוקצת אותנו במטרה למצוץ דם, מסוגלת לזהות הבדלי טמפרטורה וכך למצוא בעלי חיים שלהם יש דם חם. כאשר נקבת היתוש עוקצת את הקורבן שלה, היא מעבירה לו חומר מונע קרישה על מנת שמעבר הדם לא יופרע במהלך השאיבה. חומר זה הוא הגורם לתגובה האלרגית הבאה לידי ביטוי בנפיחות, אדמומיות וגרד.

מעבר לתופעות הסטנדרטיות המציקות הכרוכות בעקיצת נקבת היתוש, עקיצה זו יכולה גם כן לגרום להדבקה במגוון רחב שלגורמי מחלות כשבין היתר מדובר בנגיף הנילוס המערבי, טפיל הפלסמודיום ועוד.

רבים לא יודעים זאת, אך מדי שנה הולכים לעולמם בעקבות המחלות שמעביר היתוש כ-3 מיליון בני אדם, כשהלכה למעשה היתוש הוא בעל החי שאחראי למספר הגבוה ביותר של מיתות בעולם מדי שנה. במאמר שלפניכם נפרט אודות הדברה ידידותית לסביבה נגד יתושים.

מהי הדברה ידידותית לסביבה על קצה המזלג?

הדברה ידידותית לסביבה היא הגדרת מטרייה לטכניקות הדברה שונות הגורמות לפגיעה מינימלית בסביבה,בבעלי החיים ובאדם. כך, לדוגמה, כאשר ממלאים בעפר בורות מי שופכין שאינם בשימוש,מונעים את האפשרות שיתושים ידגרו באותו בור שופכין, וכך למעשה מדבירים את היתושים בצורה ירוקה מבלי לגרום לנזק סביבתי. בדיוק באותו האופן ניתן היה לפזר רעל בתוך אותו בור שופכין, אך במקרה זה בשלב מסוים הרעל היה מחלחל למי התהום וגורם לזיהום סביבתי.

דוגמאות להדברה ידידותית לסביבה נגד יתושים

באופן כללי הדברת יתושים נועדה להקטין למינימום את אוכלוסיית היתושים במטרה להפחית את שיעור העקיצות. סך הכול נהוג לחלק את כל הפעולות הנכללות תחת ההגדרה "הדברת יתושים" לשלוש קבוצות עיקריות להלן:

  • פעולות הדברה ידידותית לסביבה למניעת דגירות יתושים. שאיבת מים עם סיום עונת הגשמים ממרתפים מוצפים, ביעור צמחיית הגדה, בריכות חמצון ועוד.
  • פעולות להדברת יתושים בעלי כנף. בתחום זה נעשות בעיקר פעולות שאינן ירוקות כמו, לדוגמה, ריסוס חומרי הדברה כימיים.
  • פעולות להדברת יתושים בדרגת התפתחותם במים. פיזור שמנים על פני המים במטרה למנוע מזחלי היתושים לנשום אוויר, שימוש בצמחי מים הניזונים מיתושים כמו, לדוגמה, נאדיד המים המצוי ועוד.

לקבלת פרטים נוספים אודות הדברה ידידותית לסביבה, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אנשי המקצוע של חברת הקוטל בע"מ, העוסקת כבר יותר מ-35 שנה בהדברת מזיקים מכל הסוגים. חברת הקוטל היא בין החברות הוותיקות והמובילות בישראל בתחום הדברת המזיקים לענף המוסדי, הפרטי והעסקי כאחד. באפשרותכם להתקשר עוד היום לטלפון 1-800-650-750 (שיחת חינם) וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "צור קשר" באתר ונציגי השירות של החברה ישובו אליכם תוך זמן קצר בשעות הפעילות.

מאמרים

הדברה ביולוגית: מחסלת ושמה תנשמת

רוצים להיפטר מחולדות, עכברים ומזיקים אחרים? תשכחו מהדברה כימית. הדבר הבא בתחום הוא הדברה ביולוגית׃ באמצעות תנשמות. זואולוג: "התנשמת היא מכונת ציד, שמסוגלת לאכול בלילה אחד 10 חולדות". אגרונום עיריית

לפרטים

מדריך: כך נעשה הדברה בבית

מי רשאי להדביר ואיך ניתן לבדוק זאת? מהם הסיכונים הכרוכים בהדברה? האם היא פוגעת בסביבה? מהם המחירים הסבירים? לכבוד הקיץ שבפתח ריכז צוות מידרג מידע שעשוי לסייע למי שמבקש להיפטר

לפרטים
×
×

עגלת קניות