קרציות

דרכי מניעה להידבקות מקרציות

הקרציות הן בין הטפילים החיצוניים הנפוצים ביותר הפוגעים בחיות מחמד, לצד הפרעושים והפשפשים. הקרציות ניזונות מדם בכל שלבי החיים שלהן ולכן מחפשות את הפונדקאי ההולך על ארבע כאשר הוא מטייל לו להנאתו בחצר, בגינה הציבורית, במדשאות ועוד.

בניגוד למה שרבים חושבים, הקרצייה מהווה הרבה יותר ממטרד קטן ולא מזיק. למעשה, בנוסף לזיהום המקומי שעשוי להיות חמור ביותר, הקרצייה עלולה להעביר מחלות קשות שיכולות אף לגרום לשיתוק תמידי ומוות. אם לא די בכך, הקרציות בהחלט יכולות לעבור מבעל החיים לאדם ולהעביר מחלות קשות ואף קטלניות. לכן, כל אדם המחזיק בחיית מחמד, צריך לתת את הדעת לנושא של הדברת קרציות.

מניעת הידבקות בקרציות

להלן כמה טיפים חשובים בנושא הדברת קרציות:

  • יש למנוע מהכלב גישה לאזורים שבהם יש עשבייה גבוהה או צמחיית גינה.
  • לפני הכניסה לבית, יש להבריש ביסודיות את פרוות הכלב על מנת למנוע חדירת קרציות למרחב הביתי.
  • חשוב ביותר להקפיד על טיפולים נגד קרציות באופן שוטף בתדירות המתאימה, בהתאם לסוג התכשיר והוראות הווטרינר.
  • אחת לשבוע יש לערוך לכלב בדיקה גופנית יסודית לאיתור קרציות הכוללת בין היתר את בתי השחי, החזה, העורף
    והחריצים שבין האצבעות.
  • בהתאם להמלצת הווטרינר יש לשקול לספר את הכלב בראשית האביב.
  • אם למרות טיפול אופטימלי הכלב עדיין נושא על גופו קרציות דרך קבע, יש להחליף את התכשיר תוך התייעצות עם הווטרינר כמובן.

הדברת קרציות – עבודה למומחים

מכת קרציות בבית מסכנת את כל הדיירים בבית ומחייבת התערבות מקצועית מיידית. כפי שציינו, בניגוד לתיקנים, למשל, שלא מהווים סכנה בריאותית גדולה במיוחד, הקרציות עשויות להעביר לאדם מחלות קטלניות ולכן אין להקל ראש במכת קרציות בבית. במקרה הזה יש להזעיק במהירות האפשרית חברת הדברה אמינה, המספקת שירותי הדברת קרציות מקצועיים. יש לציין כי כאשרר ההדברה מבוצעת באופן הנכון והמקצועי ביותר, לרובב יספיק טיפול אחד על מנת להיפטר מהבעיה.

לקבלת פרטים נוספים על הדברת קרציות, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם אנשי המקצוע המומחים של חברת הקוטל בע"מ בטלפון מספר 1-800-650-750.

מאמרים

הדברה ביולוגית: מחסלת ושמה תנשמת

רוצים להיפטר מחולדות, עכברים ומזיקים אחרים? תשכחו מהדברה כימית. הדבר הבא בתחום הוא הדברה ביולוגית׃ באמצעות תנשמות. זואולוג: "התנשמת היא מכונת ציד, שמסוגלת לאכול בלילה אחד 10 חולדות". אגרונום עיריית

לפרטים

מדריך: כך נעשה הדברה בבית

מי רשאי להדביר ואיך ניתן לבדוק זאת? מהם הסיכונים הכרוכים בהדברה? האם היא פוגעת בסביבה? מהם המחירים הסבירים? לכבוד הקיץ שבפתח ריכז צוות מידרג מידע שעשוי לסייע למי שמבקש להיפטר

לפרטים
×
×

עגלת קניות