שירות הדברת קרציות

כלבים וחתולים הם חברינו הטובים, אך לעתים הם מביאים עמם הביתה אורחים לא קרואים – קרציות למשל. האביב והקיץ הם העונה שבה מזיקים עוקצניים ומסוכנים אלו מתעוררים לחיים, והופכים למטרד מציק של ממש. לקראת שובם בקיץ, חברת הקוטל מספקת מידע שימושי אודות הדברת קרציות.

לפני שנדבר על הדברת קרציות, הבה נערוך היכרות עם מזיק זה:

קרציות הינן טפילים, הנצמדים לעור של בני אדם ובעלי חיים שונים, על מנת לאכול מדמם. לשם כך היא ננעצת בעור בעזרת מערכת שיניים נטויות והפרשה של חומר דביק. זוהי חיה קטנה, עד שלושה מילימטרים אורכה, אך עקב מציצת הדם היא מתנפחת וגדלה פי כמה וכמה.

חיות אלו גורמות לנו לאי נעימות, לכאב בנשיכתן ולגועל במציאתן על גופנו. אך הסיבה החשובה יותר לחיוניות של הזמנת הדברת קרציות נובעת מכך שבשל מגען עם הדם שלנו ודמם של אחרים (בני אדם ובעלי חיים כאחד), הקרציות מעבירות גורמי מחלות שונים – מחלת קדחת הבהרות, למשל. גם כלבים יכולים להידבק במחלות קשות בעקבות נשיכת הקרציות, כאשר הנפוצה ביניהן היא קדחת הקרציות.

איך מגיעות הקרציות אלינו?

מן הסתם, אם הינכם מתגוררים בקומה השישית בעיר וללא בעלי חיים בבית היוצאים החוצה, הסיכוי שתזדקקו לשירותי הדברת קרציות נמוך יותר. לרוב קרציות תוקפות באזורים פתוחים – אזורי חקלאות, גינות וטבע, והן גם נפוצות במערות (קרציות המערות מפיצות מחלה המכונה קדחת המערות). בשל חיבתן לבעלי חיים, הן מגיעות לא אחת הביתה על גבי עורו של הכלב או החתול, אך גם עשויות להגיע דרך קינון של יונים במרפסת או במסתור הכביסה.

הדברת קרציות

במידה והקרציות הגיעו על גופן של חיות מחמד, יש לטפל בהן בעזרת תכשירי הדברת קרציות מיוחדים (בצורת תרסיסים,, קולרים, טיפות וכו') על פי המלצת הווטרינר. אין זה מספיקק לבצע הדברת קרציות על גוף חיית המחמד בלבד, מכיוון שגם בסביבת המחייה עצמה יש לטפל – בה הלא נמצאים גלגולי החיים הצעירים יותר של מזיקים אלו.

הטיפול בסביבה מתבצע על ידי הדברת קרציות מקצועית, שכן יש צורך בריסוס ובפיזור אבקות רעלים שונים על פי איתור המקומות הנגועים – לשם כך יש צורך בהזמנת חברת הדברה מקצועית. במקביל כדאי גם לבצע פעולות מנע כגון כיסוח דשא, סילוק מפגעי אשפה ואיטום פתחים מפני יונים ומכרסמים, העלולים להכניס לבית קרציות.

הדברת קרציות היא עבודה לחברת הדברה מקצועית, המסוגלת לאתר את מקורות המפגע ולטפל בהן נקודתית בצורה יעילה ומהימנה.

סובלים ממכת קרציות או ממזיקים אחרים? מומחי הקוטל לרשותכם!.

מאמרים

הדברה ביולוגית: מחסלת ושמה תנשמת

רוצים להיפטר מחולדות, עכברים ומזיקים אחרים? תשכחו מהדברה כימית. הדבר הבא בתחום הוא הדברה ביולוגית׃ באמצעות תנשמות. זואולוג: "התנשמת היא מכונת ציד, שמסוגלת לאכול בלילה אחד 10 חולדות". אגרונום עיריית

לפרטים

מדריך: כך נעשה הדברה בבית

מי רשאי להדביר ואיך ניתן לבדוק זאת? מהם הסיכונים הכרוכים בהדברה? האם היא פוגעת בסביבה? מהם המחירים הסבירים? לכבוד הקיץ שבפתח ריכז צוות מידרג מידע שעשוי לסייע למי שמבקש להיפטר

לפרטים
×
×

עגלת קניות